Ve dnech 2. a 3. 9. 2023 se v Koryčanech uskutečnilo již 6. Mistrovství České republiky, tentokrát s mezinárodním přesahem. Na stejném místě se totiž současně konalo i 0. Majstrovstvo Slovenska, z něhož si titul odvezla Daniela Nagyová s koněm Ka Hari.

V kategorii senior si mistrovský titul vybojovala Sandra Jurovicová s koněm Nahutico. Prvním vicemistrem pro tento rok se stal Štěpán Musil s koněm Suzi Bonanza, druhým vicemistrem je pak Zdenka Juráňová s klisnou Vinium Jessica.

V kategorii junior titul získala přesvědčivým vítězstvím ve všech testech Aneta Třísková s Belle Diana Bee. Na druhém místě se umístila Dagmar Kaňová s klisnou Mia a třetí místo obsadila Nela Svrčinová s klisnou Ailin.

Početně obsazenou kategorii dětí ovládla Eliška Roubalová s koněm Xangai, druhé místo vybojovala Anna Jurovicová s koněm Stanley a třetí místo získala Tereza Báborová s Davids Pxie Jane.

Jezdci mistrovských i rámcových soutěží předvedli velmi pěkné výkony, za které byli všichni odměněni stužkami i cenami (od drobností až po poukaz na pobyt pro koně ve wellness či inseminační dávka Ahota).

Velké množství dětí a juniorů dává naději, že se s podobně hezkými výkony budeme setkávat i v příštích letech. Také mezinárodní spolupráce slibuje další rozvoj této náročné jezdecké disciplíny.