Letošní Mistrovství ČR CSWE se odehrálo v areálu LOWE na Obořišti v rámci dnes již můžeme říct tradičního Pedro Torres Academy Cupu. Titul pro seniory se uděloval v rámci soutěže v kategorii S – Intermediate, která byla obsazena 15 soutěžícími. V této soutěži pod dozorem tří rozhodčích (Yves Manzanares z Francie, Jana Bílková z ČR a Nicola Danner z Německa) získal nejvíc bodů Ladislav Kindl s koněm Fausto, ale protože neměli pro letošní rok splněnou kvalifikaci, mistrovský titul obdržela druhá umístěná Alena Burianková s hřebcem Safaris Cool Cat. Tento výsledek je krásnou ukázkou toho, že ve working equitation nezáleží na stylu, v němž jezdec jezdí, ani na příslušnosti k plemeni koně. Fausto je lusitáno ježděný v anglickém stylu, Safaris Cool Cat quarter horse ježděný ve westernovém stylu.

Jako Young Stars bojovaly o titul junorky. Mistrovství vyhrála Nikola Stříbrná s Franco IX, za ní se umístila Aneta Třísková s Belle Diana Bee, jako třetí pak Nela Svrčinová s Ailin.

Závody se nesly v přátelském duchu, podtržené atmosférou bohaté účasti se zahraničních jezdců včetně bohatého zastoupení účastníků letošního světového šampionátu ve Francii, i dekorováním z rukou Pedra Torrese.